Bij restaurant LOCALS in Arnhem eet je lokaal en duurzaam. Alle gerechten op de kaart zijn in samenwerking met dé groentechef van Nederland, Niven Kunz, bedacht. Maar voor vlees- en visliefhebbers biedt de menukaart ook voldoende mogelijkheden.

Restaurant LOCALS vind je vlakbij station Arnhem Centraal en is onderdeel van hotel Haarhuis. Het hotel heeft een lange historie in gastvrijheid die teruggaat tot de jaren ’20 van de vorige eeuw.

restaurant LOCALS in Arnhem werkt met lokale producten

Restaurant LOCALS: duurzaamheid centraal

Bij restaurant LOCALS Arnhem is duurzaamheid het uitgangspunt voor alles. Zo werkt het met het Dutch Cuisine-label bekroonde restaurant met alleen maar lokale producten en kweekt LOCALS zelf kruiden en groenten in een vertical farm op de eerste verdieping.

De Vertical farm bij restaurant LOCALS

In 2024 zette het restaurant zich ook in voor het programma ‘Restaurants van morgen’, waardoor ze nu maar liefst 50% minder voedselverspilling kennen en is het restaurant CO2-neutraal.

Lokale en seizoensgebonden producten

Deze werkwijze, waarbij lokale en seizoensgebonden producten voorop staan, leverde een aantal interessante combinaties op.

We begonnen de avond met een aantal kleine bites, zoals vegetarische oesters en een eveneens vegetarische bitterbal gemaakt van parelgort en rode biet. Beide gerechtjes smaakten al direct naar meer.

Verfijnde smaken

Hierna volgden nog meer verfijnde smaken. Een mooie eerste gang vormde de steak tartare van rode wortel, die werd vergezeld door een cocktail van huisgemaakte vlierbloesemsiroop, zelf gestookte gin en Chardonnay.

De tweede gang bestond uit een witte heilbot met een beurre blanc. Ik ben zelf wel een visliefhebber, dus dit was een goede opvolging voor voorgaande vegetarische gerechten.

Langzaam gegaarde eend

Na de vis was het tijd voor gevogelte. De derde gang bestond uit een langzaam gegaarde eend met mierikswortel en pistachenoten, gevolgd door een dessert dat bestond uit maiscake met vers gepofte popcorn ‘on the side’.

Vooral de eend was erg lekker; precies goed en ook de combinatie met de – iets minder lokale – pistachenoten pakte goed uit. Al met al hebben we een superleuke avond gehad en heerlijk gegeten. Mijn ‘menulijstje’ voor ons volgende bezoek heb ik daarom alvast voorbereid.

Chefs menu of à la carte

Het voordeel van restaurant LOCALS is dat je verschillende opties hebt. Zo kun je voor het Chefs menu kiezen, wat bestaat uit vier, vijf, zes of zelfs zeven gangen. Maar daarnaast is het ook mogelijk om à la carte te bestellen.

Ook is het mogelijk om bij restaurant LOCALS te lunchen. En omdat het hotel ook diverse vergaderzalen heeft, is het ook een prima plek voor een werkbijeenkomst of vergadering.

Ikzelf hou het restaurant én hotel zeker in gedachten voor een volgend bezoek aan het altijd gezellige Arnhem. Want voor een weekendje weg of een avondje uit is restaurant LOCALS ook zeker een prima optie.

→ Lees ook: op stap in supergezellig Arnhem.

Fotografie: By Françoise Blog.

Dit artikel bevat gekregen producten. Dit heeft echter niet mijn mening beïnvloed.

Lees ook: